Naujienos

Kovo/balandžio mėnesio UAB "Sertika" naujienlaiškis

Šio mėnėsio naujienlaiškį galite rasti čia:

Naujienlaiškio atsisiuntimas


Vasario mėnesio UAB "Sertika" naujienlaiškis

Šio mėnėsio naujienlaiškį galite rasti čia:

Naujienlaiškio atsisiuntimas

Sausio mėnesio UAB "Sertika" naujienlaiškis

Šio mėnėsio naujienlaiškį galite rasti čia:

Naujienlaiškio atsisiuntimas

IR KAS UŽAUGO PER 30 METŲ SERTIKOJE?

2024m. kovo 25-26 dienomis UAB „SERTIKA“ Vadybos sistemų sertifikavimo padalinyje – vyko pakartotinis akreditavimo auditas, kad UAB „SERTIKA“ praplėstų akreditavimo sritį standartų LST EN ISO/IEC 17021-1:2015 ir LST EN ISO/IEC 27006:2021 atitikčiai.

Labai dėkoju visai  UAB „SERTIKA“ komandai:

 • nuo švaros, sumuštinių ir kavos, prailgintojų - dėkojam Sofijai Rasai
 • ir geros parengties ir komandinio darbo dviejų dienų audito metu
 • iki visų atsakymų Nacionalinio akreditacijos biuro trims auditoriams - dėkojam Vadybos sistemų padalinio aukščiausiajai vadovybei: Vilmai , Irmai , Kristinai;
 • Dėkojame UAB „Digrafas“ Birutei ir Laurai ir  MB „Pelningi sprendimai“ Vidai

Esame dar labiau sustiprėję ir patikimiau kalbantys finansų analizės kalba.

 • Dėkojame Advokatų Butkaus, Butkienės, Vaškevičiaus profesinė bendrijai ir Jokūbui – dalis audito sėkmės priklauso jums.
 • Džiaugiamės NAB komplimentais www.sertika.lt; puslapiu: informatyvus, tikslus, suprantamas, kas dar nematėte – proga apsilankyti, dėkojame Tomui
 • Buvo ir incidento suvaldymas:  PC sutvarkymas Kristinai iš pat ankstaus ryto iki audito – dėkojame Giedriui
 • Pasiruošimas auditui, techninių darbų nuo audito komandos nuėmimas auditavimo metu – dėkojam Lukui, UgneiIzabelei, Rokui.

Kiekvienas esate labai svarbus ir reikalingas – tik jūsų dėka UAB „SERTIKA“ sėkmingai vystoma jau trisdešimt pirmus metus.

Klientams, kurie 2 dienas laukė, nes nebuvo aptarnauti visi, kas kreipėsi ir dar laukia atsakymų – taip pat dėkojame už kantrybę – tikrai visus laiškus ir skambučius atsakysime.

Ir Nacionalinio akreditacijos biuro auditoriams už nuoseklų mūsų auginimą – kiekvieno audito metu, girdėdami atrodo jau daug kartų girdėtus klausimus, vis atrandame naujus dalykus, praturtėjame naujomis idėjomis,  pasidalinome  naujovėmis, sužinojome, ką galime daryti geriau, efektyviau, vientisiau, paprasčiau, suprantamiau ar ko iš vis nebedaryti.

Rezultatai labai geri - esam rekomenduojami akredituotis po dar laukiančių eilėje 4 NAB stebėjimų pas klientus, kaip UAB SERTIKA komanda atlieka auditus ir neatitikčių pašalinimo, kas yra normali tobulėjimo praktika.

Labai džiaugiuosi, kad UAB SERTIKA Vadybos sistemų padalinio vadovė Vilma Bendžiuvienė jau įžanginio susirinkimo metu paprašė NAB komandos drąsiai fiksuoti neatitiktis – mes jų nebijome – jos yra mūsų augimo varikliukas ir didžiausia audito vertė.

Dar laukia didelis darbas ir iššūkiai audito vadovų ir auditorių ir techninių ekspertų komandai  ir jų audituojamiems klientams– pasitikime jumis, nes tai ilgo proceso rezultatas ir linkime kaip ir kiekvienais metais atlikti auditus ir pasiekti auditams išsikeltus tikslus.

2024 03 27

UAB „SERTIKA“ direktorė Ingrida Kusienė

Tvarumo indekso vertinimas

Tvarumo indekso vertinime analizuojami, įvertinami ir įrodomi Jūsų įmonės šie aspektai:

 • Tvarumo svarba įmonėje
 • Aplinkosauga įmonėje
 • Socialinis tvarumas įmonėje
 • Valdysena įmonėje

Vertinime identifikuojamos įmonės stiprybės ir silpnybės atitinkamuose aspektuose, nustatoma kur Jūsų įmonė galėtų progresuoti ateityje.

Tvarumo indekso nauda Jūsų įmonei:

 • Tiksliai su įrodymais atskleidžiamas Jūsų įmonės pažiūros ir pozicija į valdysenos principus, tvarumo svarbą, aplinkosaugą bei socialinį tvarumą.
 • Įrodomas įmonės skaidrumas, sąžiningumas, tvarumas.
 • Naujų darbuotojų, partnerių, klientų, investuotojų pritraukimas, kurie vertina etišką, skaidrų ir tvarų verslą.

UAB „Sertika“ padeda atlikti tvarumo indekso nustatymą  www.rekvizitai.lt. Bendradarbiaujant kartu su Jūsų įmone užpildomas tvarumo indekso klausimynas, kartu identifikuojame potencialias tvarumo sritis, kuriose Jūsų įmonė galėtų tobulėti ateityje.

Jei turite klausimų kreipkitės: el. paštu auditor1@sertika.lt

lrytas.tv reportažas apie SERTIKĄ
Dalinuosi nauju reportažu

Šiandien SERTIKA UAB sulaukė  lrytas.tv reporterės Gintarės Valancevičiūtės-Stanikūnės žinutės. Dar šį mėnesį ji kartu su operatoriumi Krisitijonu Bartkumi buvo svečiuose pas mus ir kalbino įmonės direktorę.

Pokalbio tema: kaip vystoma UAB Sertika ir kas naujo įvyko po AB SWEDBANK smulkaus verslo bendruomenės iniciatyvos įmonių vadovus supažindinti su finansų analitiko funkcija.

Smagu pasidalinti su JUMIS lrytas.tv reporterės Gintarės Valancevičiūtės-Stanikūnės ir operatoriaus Krisitijono Bartkaus siužetu apie UAB SERTIKA , kai šį mėnesį įmonė mini 30 metų darbo klientams jubiliejų!!!

Reportažus rasite jau šiandien 16 valandą !!!:
1. Mūsų portalo platformoje: https://tv.lrytas.lt/
2. Facebook.com platformoje: https://www.facebook.com/LRYTAS.TV
3. YouTube platformoje: https://www.youtube.com/c/Lrytaslt

Nuoširdus dėkui VISIEMS auginantiems  SERTIKA kompetencijas !!!

20231030

UAB SERTIKA direktorė Ingrida Kusienė

Pelningi sprendimai

Finansų valdymas Sertikoje - nauju žingsniu

Dėkojame  „Swedbank“ už iniciatyvą smulkiojo verslo bendruomenei – Smulkaus verslo akademiją ir už antrą  „Sertika“ verslo vystymo paslaugą:  MB „PELNINGI SPRENDIMAI ir Audriaus Rubino 4 val. įmonės finansų valdymo klausimu konsultacijų laiko.

Gavau visus patvirtinimus iš profesionalo, ką mačiau tik „ūkininko“ akimis ir motyvuotą veiksmų planą, instrumentus ir įgalinimą gerinti įmonės finansų valdymo įpročius:

 • persiderėti su tiekėjais,
 • peržiūrėti skolų valdymo procesą,
 • susitarti su buhalterija dėl naujų darbo reikalavimų, naujų KPI įsivedimo,
 • AB „Swedbank“ techninių galimybių įdarbinimą efektyvesniam įmonės finansų valdymui.
 • Įdarbinti laisvus pinigus.

Startas su Audriumi Rubinu labai korektiškas ir suplanuotas: rašomės NDA ir teikiu  „Sertika“ finansinius duomenis, pasiskiriame per google planavimo sistemą kas savaitę susitikimus. Kai nežinau, ko tikėtis– ima „baimė“, kad gal nesusikalbėsiu su finansų analitiku, profesionalu. Audrius padrąsino, kad tikrai suprasiu finansų valdymo temą ir  „Sertika“ finansinės sveikatos vertinimą.

Pirmiausia pamačiau ir aš ir buhalterija, kur dar kažko nepabaigėme, ar kur kažko trūksta – valstybei atsiskaityta, o sau į stalčius nesudėta iki galo, ar kur koks stalčius dar pravertas, arba ataskaita  ne visai tinkamai tarnauja sprendimams priimti. Iš esmės džiugino tai, kad gana greitai ir raštingai galėjome atsiskaityt A. Rubinui su ataskaitų užklausa.

Tada susitikimų metu sužinojau, kokie dalykai SERTIKOJE yra geri, o kurie reikalauja pertvarkos, sisteminimo ir gerinimų. Informaciją aptarėme žodžiu, gavau ir raštu koncentratą, bei „paruoštukių“, kurios padės vadovui skaityti ir nustatyti įmonės sveikatą kas mėnesį. Taip pat liko laiko mano klausimams.

Turiu pripažinti, kad dar turime ką veikti finansų valdymo srityje, kad galėtume greičiau, užtikrinčiau priimtume teisingus sprendimus, pastebėtume ir suvaldytume pokytį.

Noriu tęsti darbus su Audriaus Rubino komanda finansinio raštingumo klausimu. Nekantraudama laukiu rytojaus darbų plano ir naujos skaičių valdymo kokybės. Šiandien Audriui pasakiau: „Siekiame, kad skaičiai nustotų verkti ir pradėtų dainuoti ir buhalterijai ir vadovui ir komandai“.

 Dar kartą dėkoju ir organizatoriams „Swedbank“ ir A. Rubino MB PELNINGI SPRENDIMAI už suteiktas galimybes tobulėti ir vystyti verslą ir už UAB “Sertika” finansų valdymo pakylėjimą į kitą lygį.

Drąsiai rekomenduoju savo verslo partnerius ir kitiems verslams.

 

Ingrida Kusienė UAB „Sertika“

 

P.S.

Ką suintrigavo, kokią pirmąją paslaugą „Swedbank“  ir rinkodaros specialistė Dovilė Sinkė padovanojo  „Sertika“, spaudžiam čia ir klausom podcast:

https://gomama.lt/podcast-ingrida-kusiene/

Šiuo metu paskelbti kvietimai ES paramai verslui

Šiuo metu paskelbti kvietimai ES paramai verslui:

InoPažanga ir InoBranda – finansavimas mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklos ir inovacijų skatinimui, idėjų bei produktų vystymui, tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui; intelektinės nuosavybės kūrimui, apsaugai ir licencijavimui; sukurtų naujų produktų bandomajai gamybai, parengimui rinkai. Paramos suma atitinkamai – iki 1,2 mln. Eur ir iki 2,0 mln. Eur, paramos dalis 40-80% priklausomai nuo įmonės dydžio projekto veiklos. Paraiškos pagal priemonę bus priimamos iki 2023 m. lapkričio 13 d.

Pagal šią priemonę finansuojami pramoniniai (moksliniai) tyrimai ir bandomoji taikomoji veikla (eksperimentinė plėtra), t.y. MTEP veiklos, susijusios su: investuojama į naujų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo veiklas, kuriose kūrimas suprantamas kaip MTEP veiklos, užbaigiamos gaminių, paslaugų ar procesų prototipų sukūrimu, taip pat bus sudaromos sąlygos tyrėjams dalyvauti įmonių MTEP veiklose juos įdarbinant, skatinama intelektinė nuosavybė, ankstyvoji sukurtų naujų produktų bandomoji gamyba, parengimas rinkai.

Produkto parengimas rinkai – veikla, vykdoma užbaigus projekto mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklas iki sukurto produkto gamybos pradžios, reikalinga parengti produktą pardavimui, pvz., sukurto produkto bandymai ir standartizavimas, gamybinių pajėgumų projektavimas, vartotojo instrukcijų parengimas ir pan.

Detalesnė informacija https://inovacijuagentura.lt/finansavimo-kvietimai/inopazanga.html?lang=lt.

Maloniai kviečiame aptarti Jums rūpimus klausimus dėl reikalavimų:

Telefonu : +370 608 06613
E. paštu/nuotoliniu pokalbiu: ce@sertika.lt;
Adresu: Mituvos g. 2-251, Kaunas. 

Kiti numatomi kvietimai paramai įmonėms:

ü  EcoInovacijos - aplinkosaugos vadybos (valdymo) sistemų pagal tarptautinių standartų reikalavimus diegimas, ekologinis projektavimas ir ekologinio ženklinimas. Paramos suma – iki 80.000 Eur, paramos intensyvumas – 50%. Kvietimas numatomas 2023 m. III ketv.

 

Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo pakeitimai

Nuo 2023 m. rugpjūčio 4 d. įsigaliojo Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-234 (toliau- Aprašas), pakeitimai, reglamentuojantys įmonių, gaminančių ortopedijos technines priemones ir medicinos priemones, atitikties kokybės reikalavimams patvirtinančių dokumentų, nustatytų 2017 m. balandžio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2017/745 dėl medicinos priemonių, kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2001/83/EB. Reglamentas (EB) Nr. 178/2002 ir Reglamentas (EB) Nr. 1223/2009. ir kuriuo panaikinamos Tarybos direktyvos 90/385/EEB ir 93/42/EEB (toliau- Reglamentas). Pagrindiniai pakeitimai yra:

„[...] 741. Kartu su ortopedijos technine priemone apdraustajam turi būti išduodama naudojimosi šia priemone instrukcija. Instrukcijoje, be informacijos apie ortopedijos techninę priemonę ir ortopedijos įmonę, pateikiama informacija, kur reikėtų kreiptis, jei netenkina išduota ortopedijos techninė priemonė: naudojimosi šia priemone laikotarpiu pirmiausia turėtų būti kreipiamasi į ortopedijos įmonę. Jei ortopedijos įmonės atsakymas apdraustojo netenkintų, jis galėtų kreiptis su skundu dėl ortopedijos techninės priemonės kokybės į VASPVT.

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      padėti parengti naudojimo instrukciją, atitinkančią Reglamento ir standartų reikalavimus;
b)      atlikti trūkumų analizę, nustatant trūkstamus elementus jau parengtoje naudojimo instrukcijoje;
c)       atlikti vidinius mokymus apie Reglamento ir susijusių standartų reikalavimus, keliamus naudojimo instrukcijai.
Preliminarus naudojimo instrukcijos parengimo terminas apie 4 savaites.

742. Visos išduodamos ortopedijos techninės priemonės turi būti paženklintos etikete. Etiketėje turi būti pateikiami visi Reglamente nurodyti duomenys.

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      padėti parengti medicinos priemonės etiketę, atitinkančią Reglamento ir standartų reikalavimus,
b)      atlikti trūkumų analizę, nustatant trūkstamus elementus jau parengtoje etiketėje;
c)       atlikti vidinius mokymus apie Reglamento ir susijusių standartų reikalavimus, keliamus etiketei.
Preliminarus naudojimo instrukcijos parengimo terminas apie 2 savaites.

931. Lietuvos Respublikoje įsteigtos ortopedijos įmonės, gaminančios ortopedijos technines priemones, iki einamųjų metų sausio 10 dienos pateikia VASPVT priežiūros po pateikimo rinkai ataskaitą pagal Reglamento 85 straipsnį.

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      padėti parengti priežiūros po pateikimo rinkai planą ir ataskaitą;
b)      atlikti vidinius mokymus apie Reglamento ir susijusių standartų reikalavimus, keliamus priežiūros po pateikimo rinkai planui, ataskaitai bei informacijos rinkimui. 
Preliminarus priežiūros po pateikimo rinkai plano parengimo terminas apie 2 savaites, ataskaitos parengimo terminas – 2 savaites.

[...]

Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo 6 priedas:

[...] Kokybės valdymo sistemos, kuriai taikomi reikalavimai nustatyti 2017 m. balandžio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2017/745 dėl medicinos priemonių, kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2001/83/EB, Reglamentas (EB) Nr. 178/2002 ir Reglamentas (EB) Nr. 1223/2009, ir kuriuo panaikinamos Tarybos direktyvos 90/385/EEB ir 93/42/EEB (toliau – Reglamentas), 10 straipsnio 9 punkte, dokumentus;

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      atlikti organizacijos vadybos sistemos trūkumų analizę, nustatant trūkstamus elementus pagal Reglamento 10 straipsnio 9 p. nuostatas;
b)      atlikti vidinius mokymus apie Reglamento 10 straipsnio 9 p. nuostatas bei reikalavimus. 
Preliminarus trūkumų analinės ir ataskaitos parengimo terminas – 4 savaitės.

9. Lietuvos Respublikoje įsteigtos ortopedijos įmonės, gaminančios ortopedijos technines priemones, vadovo patvirtintas priežiūros po pateikimo rinkai planas pagal Reglamento 84 straipsnį;

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      padėti parengti priežiūros po pateikimo rinkai planą ir ataskaitą;
b)      atlikti vidinius mokymus apie Reglamento ir susijusių standartų reikalavimus, keliamus priežiūros po pateikimo rinkai planui, ataskaitai bei informacijos rinkimui. 
Preliminarus priežiūros po pateikimo rinkai plano parengimo terminas apie 2 savaites, ataskaitos parengimo terminas – 2 savaites.

10. Lietuvos Respublikoje įsteigtos ortopedijos įmonės, gaminančios ortopedijos technines priemones, vadovo patvirtinta informacija, numatyta Reglamento 15 straipsnyje, apie asmenį, atsakingą už kokybės valdymo sistemos ir gaminių atitiktį Reglamente nustatytiems reikalavimams: vardas ir pavardė bei darbovietės pavadinimas, kartu pateikiami šio asmens ekspertines žinias patvirtinantys dokumentai;

UAB „Sertika“ specialistai gali padėti paskirti ir užregistruoti asmenį, atsakingą už kokybės valdymo sistemos ir gaminių atitiktį Reglamente nustatytiems reikalavimams. 
Preliminarus terminas – 1 savaitė (registracijos patvirtinimas neįskaičiuojamas).

11. Lietuvos Respublikoje įsteigtos ortopedijos įmonės, gaminančios ortopedijos technines priemones, vadovo patvirtintas dokumentas, kuriame nustatytos priemonės, leidžiančios užtikrinti pakankamus finansinius išteklius, atsižvelgiant į ortopedijos techninių priemonių ar medicinos priemonių gamintojo galimą atsakomybę pagal 1985 m. liepos 25 d. Tarybos direktyvą 85/374/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių atsakomybę už gaminius su trūkumais, derinimo ir pagal Reglamento 10 straipsnio 16 punktą;

12. Dokumentas, įrodantis, kad serijiniu būdu gaminama I rizikos klasės ortopedijos techninė priemonė ar medicinos priemonė yra registruota Europos Sąjungoje, ir Europos Sąjungos gamintojo atitikties deklaracijos kopija;

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      padėti parengti medicinos priemonės atitikties deklaraciją, atitinkančią Reglamento ir standartų reikalavimus (jei medicinos priemonė yra pagal užsakymą gaminama priemonė, specialistai gali padėti parengti Pareiškimą);
b)      atlikti trūkumų analizę, nustatant trūkstamus elementus jau parengtoje atitikties deklaracijoje;
c)       atlikti vidinius mokymus apie Reglamento ir susijusių standartų reikalavimus, keliamus atitikties deklaracijai.
Preliminarus atitikties deklaracijos  parengimo terminas – 1 savaitė.

13. Notifikuotosios įstaigos išduoto IIA ir IIB rizikos klasės serijiniu būdu gaminamos medicinos priemonės atitikties sertifikato kopija [...]“.

UAB „Sertika“ specialistai gali:
a)      atlikti techninės bylos trūkumų analizę, nustatant trūkstamus elementus;
b)      atlikti vidinius mokymus apie Reglamento ir susijusių standartų reikalavimus, keliamus techninei bylai;
c)       padėti bendradarbiaujant su notifikuotomis įstaigomis.  
Preliminarus trūkumų analinės ir ataskaitos parengimo terminas – 4 savaitės.

Maloniai kviečiame aptarti Jums rūpimus klausimus dėl reikalavimų:

Telefonu : +370 608 06613
E. paštu/nuotoliniu pokalbiu: ce@sertika.lt;
Adresu: Mituvos g. 2-251, Kaunas.
UAB "Sertika" aktyviai dalyvauja Lietuvos standartizacijos komitetų veikloje
Š. m. balandžio 21–28 d. vyko Lietuvos standartizacijos departamento technikos komiteto LST TK 32 „Sveikata“ pirmininko rinkimai. LST TK 32 veiklos sritis – medicinos priemonių terminų, gamybos, ženklinimo ir saugos reikalavimų bei jų bandymo, tyrimo ir įvertinimo metodų, taip pat su medicina ir sveikatos priežiūra susijusių procesų, kokybės vadybos sistemų, paslaugų kokybės, medicinoje naudojamos programinės įrangos reikalavimų standartizavimas. Trejų metų laikotarpiui, iki 2026 m. gegužės 5 d., technikos komiteto LST TK 32 „Sveikata“ pirmininke išrinkta UAB „Sertika“ Vadybos sistemų sertifikavimo padalinio vadovė Vilma Bendžiuvienė.
Įmonės adreso pasikeitimai

Norime informuoti apie formalų pokytį, kuris svarbus pirminės apskaitos dokumentų  rašymui.
Prašome pasikeisti UAB SERTIKA privalomuosius rekvizitus apskaitos programose ir   kituose svarbiuose duomenų registruose:
„Sertika", UAB
Registracijos adresas Mituvos g. 2, 50131 Kaunas 
Korespondencijos adresas Mituvos g. 2 – 255, 50131 
Įm. kodas: 133827738
PVM mokėtojo kodas: LT338277314.
Nuo 2023 kovo 7 d visas gaunamas ir rašomas sąskaitas faktūras rašome jau su šiais rekvizitais.
Dėkojame už sklandų pokyčio suvaldymą.

Keitimo priežastis Registų centro Adresų registre Savivaldybės sprendimu pakeistas namų kvartalo žymėjimas.
Kur mes dirbame? Tose pačiose patalpose nuo 1993 m. 

Pasikeitęs Sertika adresas
Aplinkos apsaugos reikalavimai viešuosiuose pirkimuose – ar jau susipažinote?

Žaliųjų pirkimų mokymai

Apsaugos reikalavimai viešuosiuose pirkimuose - pristatymas Policijos departamento prie VRM Viešųjų pirkimų valdybos kolektyvui

UAB „Sertika“ 2022 m. balandžio 07 dieną supažindinimo Policijos departamento prie VRM Viešųjų pirkimų valdybos kolektyvo narius su aplinkos apsaugos reikalavimais viešuosiuose pirkimuose pagal teisės akto „Dėl Produktų, kurių viešiesiems pirkimams taikytini aplinkos apsaugos kriterijai, sąrašų, Aplinkos apsaugos kriterijų ir Aplinkos apsaugos kriterijų, kuriuos perkančiosios organizacijos turi taikyti pirkdamos prekes, paslaugas ar darbus, taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 2011 m. birželio 28 d. Nr. D1-508 reikalavimus.

UAB „Sertika“ auditorė Kristina Jatautienė seminaro metu supažindino su standarto LST EN ISO 14001 Aplinkos apsaugos vadybos sistemos. Reikalavimai ir naudojimo gairės (ISO 14001:2015) reikalavimais, EMAS reikalavimais, taikymo sritimis bei galimomis priemonėmis ir eiga sutarties vykdymo metu tikrinti, kaip tiekėjas laikosi taikomų aplinkos apsaugos vadybos sistemos reikalavimų.

Po  aplinkosauginių reikalavimų viešiesiems pirkimams pristatymo Policijos departamento prie VRM Viešųjų pirkimų valdybos kolektyvas diskutavo su lektore, kaip atpažinti, ar paslaugų tiekėjas atitinka „žaliųjų“ pirkimų  keliamus aplinkosauginius reikalavimus, kokie  tiekėjo dokumentai  yra  pakankami įrodyti atitiktį dėl aplinkos apsaugos reikalavimams, kurie dokumentai gali kelti abejonių ir yra atmestini, kaip tinkami.

Policijos departamento prie VRM Viešųjų pirkimų valdybos kolektyvas po „žaliųjų pirkimų“ aplinkosauginių reikalavimų pristatymo ir diskusijos padėkojo UAB „Sertika“ auditorei Kristinai Jatautienei, nes klausimai, su kuriais atėjo – buvo atsakyti, atskleista šių reikalavimų specifika.  

Jei ir Jums kilo klausimų:

• kas yra „žalieji pirkimai“,
• kaip atsirinkti, kokius aplinkosauginius reikalavimus reikia atitikti,
• kuo skiriasi EMAS nuo ISO 14001,
• kokie yra tinkami to įrodymai,
• Ką daryti, kai tiekėjas neturi sertifikato,
• kaip perkančioji organizacija gali įsitikinti , kad sertifikatas tinkamas
• kuo skiriasi akredituotas ir neakredituotas sertifikatas/pažymėjimas,
• ar yra sertifikuotų įmonių, sertifikuotų vadybos sistemų sąrašai, registrai ir kas juos turi

Kreipkitės  dėl „žaliųjų pirkimų“ mokymų jau dabar į UAB „SERTIKA“

ir mes mielai Jums padėsime susiorientuoti naujuose reikalavimuose.

UAB „Sertika“ vadybos sistemų sertifikavimo padalinio
Pardavimų vadovė Irma Kulpavičienė
IKI kitų susitikimų !!!
EXPO SERTIFIKATAS - iki 2022 kovo 31 d dar galite paprašyti finanasavimo produkto įteisinimui

Sertika komanda norime pasidalinti informacija apie Lietuvos Verslo Paramos Agentūros (LVPA) kvietimą teikti paraiškas “EXPO SERTIFIKATAS LT” Nr.4.

Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms 
skiriamas 50 proc finansavimas
planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, bandymams ir tyrimams

Paraiškos pildymo kvietimo pabaiga: 2022 m. kovo 31 d. 24 val.

Jei planuojate kurti naujus gaminius ir juos eksportuoti į užsienio šalis, tuomet neišvengiamai reikės sukurtą gaminį sertifikuoti ir praeiti visą įteisinimo kelią.

“EXPO SERTIFIKATAS LT” Nr.4 programa teikia negražinamas subsidijas, kurios turi būti panaudotos gaminio sertifikavimo išlaidoms.

Šios priemonės tikslas - Paskatinti labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (toliau – MVĮ) tarptautiškumą, teikiant paramą planuojamai eksportuoti produkcijai sertifikuoti, tai padėtų tarptautinėse rinkose sukurti teigiamą įvaizdį, kad Lietuvos Respublikos įmonės teikia kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius produktus. 

Daugiau informacijos apie programą galite rasti čia:

https://www.esinvesticijos.lt

Sertika gali padėti paruošti paraišką dėl  projekto finansavimo ir taip pat padėti įteisinti elektrotechnikos produktus.

 

Kam aktualu dėl produktų įteisinimo pasiūlymo ir paraiškos pateikimo prašome kreiptis į 

UAB "Sertika" Bandymų laboratorijos padalinio technikos vadovą
Lukas Palivanas
+370 (672) 24664
lab@sertika.lt

Gyvybės mokslų inovatoriams skirta mentorystės programa "LIFE SCIENCES START-UP MASTERCLASS" (2021 m. birželio 09-10 d.)

Data: 2021 m. birželio 9-10 d. 
Vieta: Vilnius

Jau greit antrasis jauniesiems gyvybės mokslų inovatoriams skirtas mentorystės programos „Life Sciences Start-up MasterClass“ sezonas.

Praėjusiais metais startavusia ir puikių atsiliepimų iš dalyvių sulaukusia programa MITA siekia sutelkti perspektyvias gyvybės mokslų startuolių iniciatyvas, kurios, patyrusių mentorių dėka, kokybiškai pasiruoštų tolimesniam idėjų vystymui, įmonių steigimui bei investicijų pritraukimui.

Programos dalyviai žinių semsis iš daugelio sričių profesionalų, jų tarpe apie gaminių atitikties vertinimą, sertifikavimą pranešimą darys ir UAB SERTIKA ekspertė  Vilma Bendžiuvienė.

Daugiau skaitykite: https://mita.lrv.lt/lt/renginiai/life-sciences-start-up-masterclass-2021

Lankstinukas

Labai smagu pasidžiaugti Kliento įspūdingu startu
Dr. Gediminas Mikulėnas ir jo komanda Gedvita, MB buvo pastebėti ir apdovanoti TV3 televizijos Lietuvos garbės „Metų išradimo“ titulu!!!
Mokslų daktaras ir inovatorius sukūrė išmaniųjų kardio sportinių marškinėlių (T-shirt) prototipą. Šis prietaisas ateityje išgelbės ne vieną gyvybę ir tarnaus širdies bei kraujagyslių ligų prevencijai.
Išmanieji kardio marškinėliai ypač bus reikalingi ir padės žmonėms stebėti savo širdies veiklą, kai pasijunta pirmieji širdies sutrikimų požymiai ar po širdies infarkto bei grįžus namo po širdies ligų reabilitacijos proceso. Tikslas –  nuolat stebėti nuotoliniu būdu širdies veiklą elektrokardiogarmos (EKG) pagalba.
Produkto vystymo kelias užtrunka. UAB „Sertika“ bendrystė su Dr. Gediminu Mikulėnu prasidėjo dar 2015 m. pabaigoje. Šiandien kartu švenčiame pirmąją pergalę ir tikimės, kad UAB „Sertika“ Bandymų laboratorija išbandys išmaniųjų kardio marškinėlių prototipo, kaip medicininio produkto, saugą, remiantis tarptautinio standarto LST EN 60601-1:2007 Elektrinė medicinos įranga. 1 dalis. Bendrieji būtinosios saugos ir esminių eksploatacinių charakteristikų reikalavimai (IEC 60601-1:2005) Medical electrical equipment - Part 1: General requirements for basic safety and essential performance EN 60601-1:2006 reikalavimais.
Po atliktų medicinos priemonės saugos bandymų gamintojo laukia kitas žingsnis link medicinos produkto įteisinimo – klinikiniai tyrimai. Sekite naujienas, nes gamintojas mums suteiks galimybę  sudalyvauti klinikiniuose tyrimuose, išbandyti jo gaminį, pasižiūrėti, kaip dirba mūsų širdys. 
Švenčiame išmaniųjų kardio marškinėlių pergalę.  UAB „Sertika“ kliento sėkmė – yra ir mūsų sėkmė.
Plačiau apie Dr. Gedimino Mikulėno pasiekimus:

Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas - MITA konferencija
Medicininius prietaisus kuriančius ir sertifikavimo paslaugomis besidominčius startuolius bei verslo atstovus MITA koordinuojamo projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ komanda KOVO 23-24 d. kviečia dalyvauti virtualiame renginyje FUNDAMENTALS OF MEDICAL DEVICE CERTIFICATION.
Sudalyvavę renginyje:
 • išmoksite identifikuoti, kuriai klasei jūsų kuriamas/vystomas medicinos prietaisas priklauso;
 • sužinosite, nuo ko pradėti norint sertifikuoti medicinos prietaisą;
 • sužinosite, kokie reikalavimai keliami kiekvienos klasės techninei dokumentacijai ir kokių klaidų nekartoti.
Pranešimus skaitys:
 • Vilma Bendžiuvienė, UAB „Sertika“ Vadybos sistemų sertifikavimo padalinio vadovė
 • Stefan Bolleininger, sertifikavimo ekspertas, AMBIO Healthtech/„be-on-quality“ vadovas Stefan Bolleininge (Vokietija)
 • Dr. Evaldas Kalvaitis, UAB „Vaizduotė“ bendraįkūrėjas
Puiki žinia renginio dalyviams - galimybė gauti nemokamą renginio lektorių konsultaciją I, II ir II  klasės medicinos prietaisų sertifikavimo klausimais.
Dalyvavimas renginyje ir konsultacijose yra nemokamas, tačiau REGISTRACIJA dėl riboto vietų skaičiaus būtina https://mita.lrv.lt/lt/renginiai/fundamentals-of-medical-device-certification
Praplėsta akreditacijos sritis (2020 m. lapkričio 10 d.)

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad praplėteme akreditacijos sritį. Nuo šiol esame akredituoti atlikti bandymus pagal LST EN 60529:1999 standartą (Gaubtų sudaromos apsaugos laipsniai IP kodas), galime atlikti banymus įrangai iki IP47 laipsnio. Jau turimus akreditacijos srityje standartus papildėme keitiniais:

LST EN 60335-1:2012/A1:2019;

LST EN 60335-1:2012/A2:2019;

LST EN 60335-1:2012/A14:2019;

LST EN 61010-1:2010/A1:2019;

Taip pat atsinaujinome akreditavimo standartą ir nuo dabar atitinkame LST EN ISO/IEC 17025:2018 reikalavimus.

Primename, kad akredituoti bandymai yra patvirtinti Nacionalinio akreditacijos biuro, o Mūsų išduotas bandymų protokolas yra paženklintas Nacionalinio akreditacijos biuro logotipu.

MITA PADĖKA (2020 m. lapkričio 10 d.)

Organizatorių ir dalyvių vardu norime padėkoti Jums ir visai „Sertika“ komandai už geranoriškumą prisijungiant prie MITA pirmą kartą organizuotos „Life Sciences Start-up Masteclass“ programos bei už jos metu pasidalintas ekspertines žinias. Nuoširdus ačiū, kad patikėjote šios programos idėja ir atsiliepėte į mūsų kvietimą.

Tikimės, užgimęs gražus MITA bei „Sertika“ bendradarbiavimas tęsis ir ateityje

Deividas Petrulevičius
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra
Mita padėka
Startuoliui skaudžiai pakišti koją gali laiku neatliktas produkto įteisinimas (2020 m. lapkričio 10 d.)

Kad rinką pasiektų naujas produktas, inovatoriams tenka nueiti ilgą kelią. „Life Sciences Start-up MasterClass“ mentorystės programa siekiame padėti gyvybės mokslų startuoliams, kad inovacijų kūrimo kelyje kiekvienas jų žingsnis pirmyn būtų užtikrintas, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys. Vienas iš būtinų žingsnių – kuriamo produkto įteisinimas, t.y. jam keliamų reikalavimų atitikties vertinimas. Apie tai pasakoja viena iš startuoliams skirtos programos mentorių – vadybos sistemų ir produktų sertifikavimo bei saugos bandymų paslaugas teikiančios įmonės UAB „Sertika“ atstovai Vilma Bendžiuvienė ir Benas Beklešovas.

Kai turite produkto viziją, žinote jo planuojamą paskirtį, funkcijas ir pagrindinį veikimo principą – galima įsivertinti, kokie atitikties vertinimo reikalavimai jam bus taikomi.  Pavyzdžiui, vienas iš atitikties vertinimo modelių – gamintojo atitikties deklaravimas prisiimant visą atsakomybę (angl. self-declaration). Tam dažnai užtenka tik atlikti bandymus akredituotoje laboratorijoje ir gauti teigiamus rezultatus. Kitas galimas atitikties vertinimas – registracija valstybės institucijoje ar net notifikuotosios įstaigos vertinimas, sertifikavimas ir priežiūra. Tik aiškiai žinant reikalavimus galima toliau vykdyti produkto vystymo etapus bei tiksliau planuotis projekto įgyvendinimo terminus ir, be abejo, biudžetą.

Daugiau skaitykite: Startuoliui skaudžiai pakišti koją gali laiku neatliktas produkto įteisinimas

Mentorystės programa „Life Sciences Start-up MasterClass“ (2020 m. spalio 8 d.)

Data: 2020 m. spalio 8 - spalio 30 d. 
Vieta: Vilnius

Šį rudenį startuoja jauniesiems gyvybės mokslų inovatoriams skirta mentorystės programa „Life Sciences Start-up MasterClass“. Joje dalyvauti sparčiai augančios industrijos atstovus kviečia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Programos dalyviai žinių semsis iš daugelio sričių profesionalų, jų tarpe apie gaminių atitikties vertinimą, sertifikavimą pranešimą darys ir UAB SERTIKA ekspertai Vilma Bendžiuvienė ir Benas Beklešovas.

Daugiau skaitykite: https://mita.lrv.lt/lt/renginiai/life-sciences-start-up-masterclass-programa/

Sertika mokosi rinkodaros subtilybių

Dėkoju Mindaugui Juodaičiui, Ramintai Juodaitienei, Jolantai Žilevičienei, Vitai Šarlauskaitei ir kursiokams! Džiaugiuosi pusmečio kelione kartu su AsmenineRinkodara.lt – verslininkams ir ekspertams ir atliktais darbais!

Žinios, gera nuotaika, progresas garantuotas!

Ačiū Regimantui Meilučiui už fiksuotas akimirkas

Plačiau apie tai

https://www.facebook.com/www.sertika.lt

Skubame pranešti, kad Sertika šiais metais „suskaičiuota“

Dėkojame Sertika partneriams –  UAB „Digrafas“ komandai už tvarkomą laboratorijos ir vadybos sistemų veiklos apskaitą ir vakar perduotas finansines bylas. Pamažu pereiname prie elektroninio formato.

O šiandien atidarėme Jūsų dovanas – labai šauni staigmena- komanda rinkosi, kokią kavą skanauti pirmąją.

Tai trečias Kalėdų Senelio laiškas – pilnas nesuskaičiuojamo jaukumo ir kavos aromato.

Sertika geroji marketingo patirtis

Dalinamės gerąja UAB Sertika bandymų ir sertifikavimo marketingo strategijos kūrimo ir įgyvendinimo patirtimi. Aukime kartu!!!

08-06-2021

Ingrida Kusienė

Specialistas
Sertika komanda laukia
Jūsų klausimo